15 października 7 262 głosami zostałam wybrana na Posłankę na Sejm RP. Dziękuję wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Wrocławia oraz powiatów: górowskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego i wrocławskiego za aktywne dołączenie do mojej kampanii i wielkie zaufanie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by każdego dnia skutecznie działać na rzecz lepszej Polski w imieniu mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.
Jako parlamentarzystka pracuję w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, współtworzę, jako przewodnicząca, Zespół Sejmowy do spraw TBS. Dołączyłam także do prac w czternastu zespołach, m.in.: w Parlamentarnym Zespole Praw Kobiet, Parlamentarnym Zespole ds. Praw Reprodukcyjnych, Parlamentarnym Zespole ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, Parlamentarnym Zespole ds. Ochrony Praw Zwierząt oraz Parlamentarnym Zespole ds. Transportu Rowerowego. Wszystkie moje aktywności w Sejmie znajdują się tu: https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/posel.xsp?id=261
Po co jestem w Sejmie?
-
by znaleźć w budżecie państwa pieniądze na remonty podwórek i wnętrz międzyblokowych. Nowe place zabaw, zielone, dostępne i zrównoważone osiedla, remonty pustostanów to moje priorytety;
-
by dopilnować finansowania in-vitro dla wszystkich par, zapewnić tabletkę „dzień po” bez recepty i ginekologów bez klauzuli sumienia – to Polki i Polacy mają prawo do decydowania o sobie i swoim życiu;
-
by doprowadzić do tego, by aborcja do 12. tygodnia życia była w Polsce legalna, bezpieczna i dostępna;
-
by zawalczyć o lepszą opiekę okołoporodową, ale też skuteczne leczenie endometriozy na NFZ, bezpłatne podpaski w szkołach;
-
aby każde dziecko było w bezpieczne w przyjaznej, mądrej i nowoczesnej szkole, w której opieka psychologiczna, praktyczne podstawy programowe, edukacja obywatelska, klimatyczna oraz seksualna są jej elementami.
Jak to było?
Zanim zostałam posłanką, przez 6 lat aktywnie zajmowałam się sprawami mieszkanek i mieszkańców Wrocławia – najpierw w Radzie Osiedla, kolejno, w Radzie Miejskiej Wrocławia. Sprawy wrocławian są dla mnie bardzo ważne, dlatego postanowiłam wciąż zabiegać o nie na każdym możliwym poziomie, również osiedlowym. Zdecydowałam, że to ważne, bym wciąż pełniła funkcję Przewodniczącej Zarządu Osiedla Stare Miasto (jestem nią od 2017 r.).
W 2018 r. wrocławianie zaufali mi, wybierając mnie na najmłodszą Radną Miejską w tej kadencji. Każdego dnia angażowałam się wtedy (i wciąż angażuję) w tematy, które bliskie są nam wszystkim – remonty podwórek, chodników i placów zabaw, nowe miejsca zielone i poprawę bezpieczeństwa na osiedlach.
Od lat związana jestem zawodowo i społecznie z organizacjami pozarządowymi. Współpracuję z inicjatywami, które walczą o prawa kobiet i mniejszości, zmianę losu zwierząt, lepszą pieczę zastępczą, ochronę klimatu oraz rzetelną, otwartą edukację.
Czym kieruję się w mojej działalności społecznej i politycznej? Traktuję innych tak, jak sama chcę być traktowana. Staram się zawsze zrozumieć punkt widzenia moich rozmówców i poznać ich perspektywę. Empatia i troska w relacjach z drugim człowiekiem, odwaga i determinacja w działaniu oraz wierność swoim zasadom – tego się trzymam.
Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz zarządzanie w sektorze publicznym na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jestem absolwentką 29. Szkoły Liderów Politycznych oraz Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego. W tym roku zostałam finalistką Programu Open World finansowanego przez Kongres Stanów Zjednoczonych.
W wolnym czasie chodzę po górach i czytam literaturę faktu. Kocham włoskie jedzenie. Trenuję kickboxing. Jestem opiekunką dwóch adoptowanych pekińczyków – Pepy i Walkera.